Szukasz Pracy?

77 407 61 50

 

Firma BIL na rynku już od

25-ciu lat!

Firma BIL na rynku już od

35-u lat!

 

Nagroda Orły Biznesu 2021

remonty pieców

wapienniczych

nowi

inwestorzy

 

1990r.

1999r.

 

Początki

Początki

30 listopada 1990 roku został podpisany w obecności notariusza- pani Kuzebskiej - akt powołania firmy pod nazwą BIL Sp. z o.o. Export Import.

4 grudnia 1990 roku postanowieniem Sądu Rejonowego spółka została zarejestrowana pod nr RHB 900.

 

 

 

Początkowo głównym zakresem działalności firmy było wykonywanie wykładzin żaroodpornych pieców wapienniczych, suszarni tunelowych, wielu innych urządzeń pracujących w wysokich temperaturach, wykładzin z materiałów tradycyjnych (szamotowych, wysokoglinowych, andalyzutowych, magnezytowo-chromitowych), remontów tychże pieców oraz remontów obiektów będących własnością Zakładów Wapienniczych.

Nie taki kryzys straszny

Nie taki kryzys straszny

Na początku roku 1999 przemysł wapienniczy został dotknięty kryzysem. Spowodowało to zahamowanie dalszych inwestycji a także remontów dotyczących pieców. Od tego czasu firma zaczęła samodzielnie zdobywać rynek. Dobrą jakością wykonanych prac, solidnością i operatywnością pozyskiwano nowych, poważnych Inwestorów.

Ambicja i determinacja sprawiły, że poprzez wykonywanie inwestycji- często na granicy możliwości Spółki- udało się zdobyć spore doświadczenie i szeroko rozwinąć działalność. Z czasem Firma stała się zauważalną na opolskim rynku budowlanym wśród czołowych potentatów budowlanych. Przełomowym momentem w historii firmy stała się afera wokół Dobrych Domów...

HISTORIA POWSTANIA I DZIAŁALNOŚCI FIRMY

HISTORIA POWSTANIA I DZIAŁALNOŚCI FIRMY

 

Po ogłoszeniu upadłości dewelopera mającego wybudować osiedle mieszkaniowe, to Spółce BIL przypadło w udziale przejęcie rozpoczętej budowy i wykończenie budynków (wewnątrz i na zewnątrz) w ściśle określonym czasie.

Wkrótce jednak okazało się, że same remonty pieców

nie zapewnią właściwego utrzymania oraz rozwoju firmy

zatrudniającej na stałe 20 pracowników.

 

Nowe wyzwania

Nowe wyzwania

1995r.

budowa domków

jednorodzinnych

Koniecznością stało się pozyskiwanie małych zleceń polegających

w dużej mierze na wznoszeniu domków jednorodzinnych

dla prywatnych inwestorów, a także budynków

dla Ośrodków Zdrowia, Urzędów Gmin, Banków.

2000r.

DOBRE DOMY

DOBRE DOMY

Dzięki uporowi oraz niezawodnej ekipie pracowników budowlanych osiągnęto niebotyczny wynik- 120 mieszkań w ciągu 5 miesięcy. Przyszli mieszkańcy z ulgą mogli zacząć wprowadzać się do swoich mieszkań. Dzięki temu, że sprawa miała bardzo szeroki rozgłos w mediach, pozytywne jej zakończenie również wpłynęło na wzrost rozpoznawalności Spółki BIL.

Cud

nad Odrą

2006r.

NOWA SIEDZIBA

NOWA SIEDZIBA

 

 

NOWA SIEDZIBA

NOWE WYZWANIA

 

 

 

Wspomniane zadanie przyczyniło się jako zapłon do dalszego rozwoju firmy. Zaczęto pozyskiwać coraz więcej zleceń. Firma w pełni wykorzystała i nie zmarnowała koniunktury gospodarczej w latach 2005-2008. W tym czasie, prowadząc jednocześnie kilka dużych inwestycji, zakupiono grunt i wybudowano od podstaw nową siedzibę z biurami i powierzchnią pod wynajem oraz halę sprzętową z zapleczem socjalnym. Niemały wkład w budowę nowej siedziby wnieśli synowie Prezesa: Tomasz, Krzysztof i Kamil.

Obecnie firma zatrudnia wykfalifikowanych pracowników budowlanych, posiada własną kadrę kierowniczą budów, dział administracyjny i ofertowania oraz park maszynowy z szerokim asortymentem. Spółka "BIL" współpracuje ze sprawdzonymi podwykonawcami w zakresie instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz robót drogowych,

co pozwala na wykonywanie robót w systemie Generalnego Wykonawstwa.

CZYLI

35 LAT MINĘŁO

 

Nasza Załoga

Nasza Załoga

2008r.

 

Gepard Biznesu

Gepard Biznesu

Zdobyte środki z prowadzonych budów zostały przeznaczone na zakup sprzętu budowlanego tj. koparko-ładowarki, dźwigu wieżowego, samochodów, kontenerów biurowych i socjalnych, ogrodzeń na prowadzone budowy oraz sprzęt komputerowy. Inwestycja w sprzęty pozwoliła na uniezależnienie się od firm wypożyczających maszyny budowlane.

 

W 2009 roku działalność firmy została uhonorowana statuetką „Gepard Biznesu”. Spółka "BIL" zajęła 30 miejsce w rankingu trzech województw. (20 miejsce w rankingu 50 najdynamiczniejszych firm województwa opolskiego w końcu marca 2008 roku) - ARTYKUŁ

2020r.

 

Nasz Sprzęt

Nasz Sprzęt

Zakup

sprzętu

Zakup

sprzętu

Firma BIL realizuje inwestycje deweloperskie.

BIL Sp. z o.o. ul. Usługowa 6 45-127 Opole

tel. 77 407 61 50

fax. 77 407 61 55

e-mail: biuro@firmabil.pl

 

 

 

Dane rejestrowe firmy:

NIP 754-033-90-94

Regon 004532627

KRS 0000118282